5 Ekim 2010 Salı

"Televizyon programı", "Minibüs canavarı" ve "smack down"

Çalışmaya başladım ya , sabah haberlerinde seyredip ,her gün şok olduğum şeyler dışında yazacağım pek bir şey olmuyor, her zaman depresif şeyler yazarak sizi de sıkmak istemiyorum.. İçinden gelmiyorsa, yazamıyorsan, bulamıyorsan kasmayacaksın..

*Şimdi işten gelirken gördüm, hani "çakma" ayakkabılar, çantalar, ikoncanlar bile gördük de, "çakma televizyon kanalı" göreceğimiz aklıma gelmezdi doğrusu..
"1 kadın 1 erkek" programının çakması gibi bir dizi ile "4 kadın 1 erkek" (artık erkeklere ne mesajı verilmek isteniyor bilemiyorum tabii, dizi bahanesiyle alttan alta, 1 erkeğe 4 kadın mesajı veren bir dizi midir nedir bilemiyorum), "32.gün" programının çakması, "7.gün".. ve kimbilir daha neler neler;ama çok orijinalmiş gibi- evet orijinal "orijinal" diye yazılır, "orjinal" yanlış yazımdır- bu programları vermişler reklam panolarına kendilerini tanıtmak için.. Kanalın ismi "beyaz tv" eğer merak ettiyseniz ve ben de yanılmıyorsam.. Seyretmek isterseniz ya da meraktan seyrederseniz beni de bilgilendirin programla ilgili:)

*Sanki her gün haberlerde binlerce trafik kazası olmuyormuş gibi, bunları ibret olsun diye yayınlamıyorlarmış gibi, daha yeni minibüs kazasında bir sürü kişi ölmemiş gibi, bugün bindiğim minibüsün şoförü, önümüzdeki arabaların üstünden minibüsün uçup uçamayacağını ya da üstünden ezerek geçip geçemeyeceğini test ediyormuşcasına araba kullanıyordu. Düzgün kullanması için uyardığımızda "çok konuşmamızı,beğenmiyorsak inmemizi" buyurdu bize, "çek kenara,polis çağırcam" dediğimde devam etti yoluna.. Ha inince polise söyledim, ne oldu bilemem,bir şey olur mu diye sorarsanız "sanmam"..
Bu arada cep telefonundan direkt olarak 154 aranmıyor, nedense? 155'i arayıp onlara bildirdim, onlar da arkadaşlarına ileteceklerini bildirdiler bana..

*Geçen gün yazmıştım ya, kendi çocukluk anılarımı anlatırken, "çocuktur, kandırmaya çalışayım, nasısa yemez, düşünür o kadarını, oyun yapayım" demeyin, "çocuk" aklı ermez ... İşte ermemiş çocuğun aklı.. Ailelerin aklı nerde onu da bilmem..
Ne mi oldu, "smack down" diye bir dövüş olayı var, kontrollü olarak kişiler birbirini ordan oraya fırlatıp, boğazlarına filan çöküyolar metrelerce zıpladıktan sonra..
İşte çocuğun biri anlamamış, ortaokulda, kantin sırasında, "smack down" da gördüğü hareketleri denemiş arkadaşının üstünde ve ölmüş arkadaşı olay yerinde..
Güçlerinin farkında olmayan ya da yapacakları hareketin sonunu düşünemeyen bu yaştaki çocuklara, neden aileleri bu tarz şeyler seyrettirir acaba?
Noldu şimdi? Nolacak şimdi?
Artık ölüm haberlerini bile umursamaz olduk, her biri sadece bir sayı halini aldı.. Bugün teröre bilmem kişi kurban verdik, trafik kazasında şu kadar kişi öldü, şu kadar çocuk okulda ihmal yüzünden öldü, kapatılmayan çukura batan çocuklar ölüverdiler..
Ne kadar normal değil mi artık..
Bir şeyleri değiştirmek için daha ne olması gerek acaba..?
Belki de birisinin gelip yüzümüze böylece tükürmesi..
O zaman kendimize geliriz belki..

J.

2 yorum:

Hayal Meyal dedi ki...

ahh ahh çok doğru sölüosun nolcak bu milletin hali? ama o kanalı gerçekten çok merak ettim :)

Dezinho dedi ki...

Juvecim Beyaz TV'nin ben sana söyleyeyim neyin nesi olduğunu; Ankara Büyükşehir Belediye Kaçkını Memik Löpçek'in oğlunun kanalıdır. :)

Related Posts with Thumbnails