16 Temmuz 2010 Cuma

İstanbul'un 8.tepesi

7 tepeli İstanbul'un 7 tepesini kaç kişiye sorsak söyleyebilir diye içimden geçirdim haberi seyrederken..
Çok biliyormuşuz gibi, şimdi 8.tepesi çıkmış, önerilen yerde 261 metrelik yüksekliği ile İstanbul'un en yüksek gökdeleni olan  binanın yapan kişiler tarafından kültür bakanlığı ile görüşmeleri sonucunda, kültür turlarına çıkıldığında İstanbul'a buradan bakarak İstanbul'un güzelliğini gözler önüne sermekmiş amaç..
Benim haberlerden gördüğüm kadarıyla,İstanbul'un en çirkin görüntüsü vardı gözlerimin önünde,"çarpık yapılaşmayı iyice göremediyseniz aşağıdan gezerken ,gelin buyrun buradan görün" der gibiydi görüntüler..

Sanırım hiç Galata Kulesi'nden İstanbul'a bakmamışlar bu manasız turları düşünenler ve buradan da kazanç elde etmeyi planlayanlar.

Galata Kulesinden de vazgeçtim, hiç Büyük Çamlıca'dan İstanbul'u ayaklarının altında görmemişler..

Sizin için görseller aradım;ama hiç biri gözümle gördüğümün hissini veremedi,belki olabildiğince kendim fotoğraflandırıp koyarım bloga,görmeyenler ve göremeyenler için..

Sevgiler..

J.

1 yorum:

hacitokankoli dedi ki...

bu binadan çok inönü stadının arkasındaki estetikten yoksun gökdelen istanbulun silüetine çomak sokmuş gibi. ama rant baldan tatlı tabi. kültür turu falan palavralarıyla gökdelen dikmeye devam ediyorlar.

Related Posts with Thumbnails